Ukupno: 251948

Osiguranje učenika
Autor: Administrator , 14. 10. 2019.

Poštovani roditelji, na Vijeću roditelja odabrali smo Croatia osiguranje kao osiguravatelja djece za ovu školsku godinu. Učitelji su djeci podijelili obrasce na kojima se možete izjasniti želite li osigurati svoje dijete ili ne i na koji iznos, te iste potpisane vratiti u školu. Iako je prethodno dogovoreno da ćete Vi, dragi roditelji, dobiti uplatnice s odabranim iznosom, iz osiguranja je naknadno poslan mail s promijenjenim uvjetima  kojeg prosljeđujemo u prilogu. Ono s čim nismo zadovoljni je činjenica da djeca ipak donose novce u školu, a prethodno je dogovoreno nešto drugo i zbog toga se ispričavamo i zahvaljujemo na suradnji i razumijevanju. Novac će u školi do kraja tjedna prikupljati djelatnici Croatia osiguranja u dogovoru s razredncima. Srdačan pozdrav!

Prenosimo elektronički dopis iz Croatia osiguranja

"Poštovana gđo Sijerković-Radin,

Nastavno Vašem upitu za plaćanje osiguranja učenika od posljedica nesretnog slučaja putem uplatnica, moram Vas izvijestiti da poučeni iskustvom ranijih godina nismo u mogućnosti više na ovaj način prikupljati premiju za osiguranje učenika.

Naime zbog nemalog broja slučajeva da roditelji zaborave uplatiti premiju osiguranja za svoje dijete, znalo se je dogoditi da se nažalost sjete toga kada se učenik ozlijedi i onda uplate premiju nakon ozljede a samim time učenik nije u osigurateljnom pokriću jer je premija plaćena nakon nastanka štetnog događaja tj ozljede, i slijedom toga roditelji budu nezadovoljni jer ne shvaćaju da im ne može biti plaćeno nešto što je u suprotnosti sa zakonskom regulativom i uvjetima osiguranja.

CROATIA osiguranje može prihvatiti u osigurateljno pokriće one učenike koji su do datuma zaključivanja police osiguranja platili premiju za tekuću školsku godinu.

Premija se prikuplja ovisno od škole do škole, na način da razrednici prikupe novac od učenika i o tome sačine popis sa podacima koji učenik je koliku premiju platio,

ili da zaposlenici CROATIA osiguranja prikupe novac i sačinjavaju popis učenika sa iznosom premije koji je plaćen,

te se taj isti popis prilaže polici osiguranja učenika kao njen sastavni dio kako bi se u slučaju štetnog događaja moglo utvrditi za koju visinu pokrića tj iznose osiguranja se je koji učenik odlučio i platio premiju.

Ukoliko su potrebne dodatne informacije ili pojašnjenja slobodno me kontaktirajte."