Ukupno: 252009

Terenska nastava sedmih razreda
Autor: Danijela Mihić, 15. 2. 2024.

Učenici sedmih razreda (7.a, b, c) naučili su mnogo, ali i uživali, tijekom dvodnevne terenske nastave u Karlovcu, Krapini i Varaždinu, gdje su sa svojim razrednicima (Jelenom Laković, Bojanom Aleksićem i Almirom Mešićem) te učiteljicom u pratnji (Tianom Lakoseljac) bili 7. i 8. veljače 2024. godine.

U nastavku, klikom na opširnije, pročitajte nastavak teksta i pogledajte fotografije.

U srijedu 7. veljače 2024. godine učenici sedmih razreda Osnovne škole Finida su sa svojim razrednicima i učiteljicom hrvatskoga jezika otišli na terensku nastavu na sjever Hrvatske.

Prva destinacija bio nam je grad Karlovac, gdje nas je dočekao vodič Boris, u kostimu Nikole Tesle. Upoznao nas je s gradom i njegovom povijesti. Pričao nam je o Teslinom životu i školovanju. Doznali smo da se trebao školovati za svećenika, međutim kako se razbolio od kolere i preležao dvije godine, otac mu je ipak dozvolio da se školuje u Grazu, na Tehničkom sveučilištu.

Naša druga destinacija bio je Muzej krapinskih neandertalaca. Tamo smo pogledali film o životu neandertalaca, a kasnije nas je vodič proveo muzejom i pokazao nam nastanak naše galaksije, planeta i života na Zemlji. Nakon cjelodnevnog razgledavanja smjestili smo se u Hotel Trakošćan, blizu Varaždina, i tamo prespavali.

Ujutro smo se uputili prema prekrasnom gradu Varaždinu, gdje su nas na Geotehničkom fakultetu dočekali studenti i njihovi profesori koji su nam predavali o laboratorijskom priboru i vodi, potresima i stijenama te o otpadu. Nakon toga smo u pratnji vodičkinje razgledali Varaždin. Saznali smo da je Varaždin prije Zagreba bio glavni grad Hrvatske, ali se nakon požara koji ga je zahvatio 1776. godine velik dio stanovništva preselio u Zagreb te je on tako postao glavni grad Hrvatske.

Poslije ručka krenuli smo prema Poreču. Uz par stanki u Poreč smo stigli oko 22 sata.

Luka Orlović, 7.a (uz mentorstvo učiteljice T. L.)

Priloženi dokumenti:
7abc_TN_(1).jpeg (2.53 MB)