Ukupno: 251999

Humanitarne akcije u Osnovnoj školi Finida
Autor: Danijela Mihić, 22. 12. 2023.

Prosinac je vrijeme zajedništva, darivanja i vrijeme koje bi svatko od nas trebao provesti u miru i bezbrižnosti, no oko nas često ima i onih ljudi kojima je potrebna pomoć.

Na našim ste mrežnim stranicama već imali prilike vidjeti informacije o velikome srcu naših učenika i hvalevrijednim akcijama koje se provode tijekom čitavoga prvog polugodišta, a sve u želji da pomognu i usreće one kojima je to potrebno.

Posebno želimo zahvaliti svim roditeljima zbog toga što, sa svojom djecom, podržavaju naše humanitarne akcije koje su donijele vrijedna iskustva svima nama, posebice našim učenicima. Učenici su u svim našim akcijama pokazali zajedništvo, empatiju, iznimnu kreativnost, poduzetnički duh, veliko srce i pozitivnu energiju koja nas posebno veseli. Smjer je to u kojem i dalje želimo ići te se veselimo svim iskustvima koja su pred nama. U školi su tako prikupljena značajna sredstva kroz razne humanitarne akcije, kojih je u mjesecu prosincu zaista bilo puno i o kojima možete pročitati više u nastavku klikom na „opširnije“.

Srećke Novogodišnje lutrije Društva invalida Poreč su u našoj školi tijekom velikih odmora marljivo prodavali učenici 2.b razreda sa svojom učiteljicom Suzanom Jakotić.

Svoje su prodajne vještine naši učenici okušali i na porečkom Adventu, gdje su se prodavali maštoviti i kreativni božićni ukrasi koje su izradili vrijedni učenici produženoga boravka sa svojim učiteljicama. Sva prikupljena sredstva od prodaje božićnih ukrasa bit će poklonjena djeci Dječjega doma Ruža Petrović, odnosno za svako će dijete iz spomenutoga doma biti osigurani poklon bonovi. Također, našim ćemo malim prijateljima iz Dječjega doma Ruža Petrović omogućiti još čarobnije blagdane zahvaljujući donacijskoj prodaji igračaka oko koje se ujedinila čitava škola i prikupljena su značajna financijska sredstva, a koju je organizirala učiteljica Maja Prević.

Naši su učenici razveselili i svoje sumještane humanitarnim akcijama, i to dvjema u Poreču i dvjema u Novoj Vasi. 4.a i 4.c razred Osnovne škole Finide su, sa svojim učiteljicama Brankicom Čerović i Dianom Stevanović, posjetili Dom za starije u kojemu su štićenicima podijelili prigodne poklone. Učenici 4.b razreda Osnovne škole Finide, sa svojom učiteljicom Vedranom Vukić Stranić, izradili su čestitke i posjetili Centar za socijalnu skrb. Učenici PŠ Nova Vas sudjelovali na humanitarnom koncertu u župnoj crkvi te su sa svojim učiteljicama Sandrom Labinac Bilić, Natašom Bayer, Vanesom Vadinjof i Marijanom Valić mještanima čestitali nadolazeće blagdane podjelom blagdanskih čestitki.

Posebnu želimo zahvaliti svim roditeljima zbog toga što, sa svojom djecom, podržavaju naše humanitarne akcije koje su donijele vrijedna iskustva svima nama, posebice našim učenicima. Učenici su u svim našim akcijama pokazali zajedništvo, empatiju, iznimnu kreativnost, poduzetnički duh, veliko srce i pozitivnu energiju koja nas posebno veseli. Smjer je to u kojem i dalje želimo ići te se veselimo svim iskustvima koja su pred nama.

Tekst napisala: Tiana Lakoseljac