Ukupno: 251948

Učenici OŠ Finida sudjelovali na Adventu u Poreču
Autor: Danijela Mihić, 22. 12. 2023.

U ponedjeljak, 18. prosinca 2023., mnogobrojni učenici razredne nastave OŠ Finida sudjelovali su na manifestaciji Advent Poreč - Avvento Parenzo. Predstavili su se roditeljima i brojnim sugrađanima bogatim nastupom.

Što su sve pjevali i tko je sve nastupio možete pročitati, pogledati i poslušati u nastavku klikom na “opširnije”

Video

Svima drage božićne pjesme Zvončići, Đaci veseljaci, Pahuljice padajte, Sretan Božić i Božić je judi, otpjevali su učenici razredne nastave. Za nastup su ih pripremale njihove učiteljice, a da sve bude savršeno pobrinuo se učitelj Glazbene kulture, Marko Ritoša. Nakon njih, pozornicom su suvereno zavladali izvrsni pjevači solisti Emili Naperotić, Vito Poropat, Ana Mofardin, Marija Matković i Lana Milanović. Hitovima Bijeli Božić, Flower, Do mi so, Dunav te Diamonds oduševili su publiku. Sam kraj nastupa začinila je plesna skupina učenika viših razreda “Plesni fitness” pod vodstvom učiteljice Vesne Gosta. Otplesali su Ice ice salsu te publiku potakli da zapleše s njima. Tijekom odvijanja veselog glazbenog programa na pozornici, u adventskom su parku učiteljice produženog boravka upriličile prodajnu izložbu radova svojih učenika. Bilo je tu ukrasa za bor, čestitki, božićnih kugli, adventskih vjenčića… Te su radove učenici produženog boravka marljivo izrađivali i s veseljem pripremali kroz cijeli mjesec prosinac. Svojim bogatim adventskim programom učenici su pokazali  kreativnost, a posebno su istkali činjenicu da im je najveće zadovoljstvo kada prezentacijom svojega rada mogu razveseliti sugrađane.

Za sam kraj, učenici, učiteljice i učitelji te svi djelatnici OŠ Finida žele svima mirne i srećom ispunjene blagdanske dane.

Tekst napisala: Vedrana Vukić Stranić