Ukupno: 251957

Europski dan jezika u OŠ Finida
Autor: Danijela Mihić, 29. 9. 2023.

Kao i prethodnih, i ove smo godine obilježili Europski dan jezika na zabavan i kreativan način. Već tradicionalno, u tjednu kada se obilježava Europski dan jezika (29. rujna) u našoj školi provodimo niz aktivnosti kojima nastojimo motivirati učenike na učenje stranih jezika.

Ove smo godine tako proveli kviz u sklopu nastave njemačkog i talijanskog jezika sedmih i osmih razreda, izrađivali smo i opisivali zastave raznih zemalja, s naglaskom na govornom području – engleskom, talijanskom i njemačkom… a one najhrabrije potaknuli smo da steknu svoje prve međunarodno priznate certifikate u poznavanju njemačkog jezika.

Europski dan jezika 2023

Europski dan jezika 2023 u našoj školi obilježili smo raznim aktivnostima, od kojih izdvajamo kviz za osmaše i sedmaše , zastave raznih zemalja i međunarodno priznate ispite Goethe Instituta.

KVIZ

Kviz je bio namijenjen učenicima sedmih i osmih razreda, a sastojao se od niza pitanja vezanih uz jezike općenito – od prepoznavanja audio i video snimki na kojima je bilo potrebno odgonetnuti o kojem se jeziku radi, do određivanja značenja pojedinih riječi, ali i donošenja zaključaka o raznim činjenicama vezanim uz jezike u svijetu – koja je najstarija napisana knjiga, koji jezik ima najveći broj govornika, kojim pismom piše najviše ljudi u EU, koje je najstarije pismo, itd.. Kviz su proveli učitelji i učiteljice Danijela Mihić, Gloria Stojnić i Livio Bartolić.

ZASTAVE

U tjednu obilježavanja Europskog dana jezika, na satovima engleskog, talijanskog i njemačkog jezika, od 4. od 6. razreda, fokus smo ove godine usmjerili na zastave, koje se opisivalo ovisno o razini učenja: boje, država, glavni grad, broj stanovnika, itd. Aktivnost je koordinirala učiteljica Emili Černeka.

ISPITI

Drugu godinu za redom, u sklopu projekta „Ispiti u školama“, u OŠ Finida proveli smo međunarodno priznate ispite Goethe Instituta u poznavanju njemačkog jezika. Ove su godine ispitu pristupili učenici sedmih i osmih razreda, a okušali su se na razinama A1 i A2. Ispite su održale ispitivačice Goethe Instituta Vesna Pavletić i Marina Bojanić iz Pule, a aktivnost je organizirala učiteljica Danijela Mihić.