Ukupno: 251900

OŠ Finida kao škola partner Goethe-Instituta
Autor: Danijela Mihić, 27. 9. 2022.

Projekt „Ispiti u školama“

26. rujna 2022. godine, na dan kada se obilježava Europski dan jezika, po prvi puta je u našoj školi, u sklopu projekta „Ispiti u školama“, održan međunarodno priznati ispit Goethe-Instituta Zertifikat Deutsch A1: Fit in Deutsch 1.

Kao znak partnerstva, povodom održanih ispita, Goethe-Institut Kroatien dodijelio je i našoj školi plaketu "Goethe geprüft"  i time potvrdio kako smo i mi škola partner Goethe-Instituta.

Sadržaj se nastavlja pod "opširnije"

Projekt „Ispiti u školama“

Nakon položenog ispita ovakvog tipa dobiva se certifikat kojim učenici mogu potvrditi svoje znanje njemačkog. Certifikat je međunarodno priznat i puno znači kasnije pri nekim budućim prijavama na stipendije ili studentske razmjene.

Ove su godine ispitu pristupili učenici sedmih razreda. Želja nam je nastaviti suradnju te sljedeće godine uključiti i buduće generacije naših vrijednih sedmaša i osmaša.

Fotografije

Radionica 'Vorsicht, ein Obstgesicht'

26. rujna 2022. godine u 4.c razredu Europski dan jezika obilježili smo radionicom 'Vorischt, ein Obstgesicht'  (Pažnja, lice od voća), koja je održana paralelno s ispitima Goethe Instituta.

Radionicu su proveli Robert Stegemann, volonter programa 'Kulturweit' i Wiebke Brardt, praktikantica Goethe Instituta koja boravi u Hrvatskoj u sklopu programa 'Schulwärts'.

Tijekom radionice učenici su na zabavan način, uz pokrete i igru naučili nazive za voće i povrće, a na kraju radionice, papirićima u obliku voća oblikovali lice 'od voća'.

Fotografije