Ukupno: 251906

Upute COVID 19 - dopuna od 5.11.2021.
Autor: Danijela Mihić, 7. 11. 2021.

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Hrvatski zavod za javno zdravstvo i Ministarstvo znanosti i obrazovanja objavili su 5. 11. 2021. DOPUNU - Upute za sprječavanje i suzbijanje epidemije bolesti COVID-19 vezano uz rad predškolskih ustanova, osnovnih i srednjih škola u školskoj 2021./2022. godini. Dokument možete pronaći u privitku ove obavijesti.

Trenutna epidemiološka situacija u našoj školi je povoljna (prisutnost zaraze kod malog broja učenika nije vezana uz školu jer učenici nisu bili na nastavi u školi), ali ju vrlo odgovorno pratimo te ćemo uz suradnju s epidemiološkom službom reagirati po potrebi.

Iz navedenih uputa HZJZ  proizlazi obveza nošenja maske u sljedećim situacijama:

• za učenike od 5. do 8. razreda tijekom cijelog boravka u školi u svim prostorima Škole
  • za učenike od 1. do 4. razreda kod prolaska zajedničkim prostorijama, odnosno u svim situacijama kraćeg trajanja kada se učenici jednog razrednog odjela miješaju s učenicima drugog razrednog odjela
  • za učitelje i druge djelatnike škole tijekom cijelog boravka u školi
  • za roditelje i druge odrasle osobe tijekom cijelog boravka u školi

Masku nisu obvezni nositi:

• učenici za vrijeme nastave tjelesne i zdravstvene kulture, drugih oblika tjelesne aktivnosti te za vrijeme marende i ručka
  • učenici razredne nastave ako se nalaze u svojoj učionici
  • učitelji razredne nastave koji su cijepljeni i koji su unazad 12 mjeseci preboljeli COVID-19 nisu obvezni nositi masku tijekom boravka u učionici odnosno odgojno-obrazovnoj grupi
  • izuzet od obveze nošenja maske u školi može biti samo učenik ili djelatnik čije zdravstveno stanje to onemogućuje, a navedeno utvrđuje nadležni školski liječnik za učenika ili obiteljski liječnik za djelatnika. Mišljenje liječnika potrebno je dostaviti u Školu u pisanom obliku.

Produženi boravak radi uobičajeno.

Važne napomene!

1. Mole se roditelji da svojoj djeci osiguraju svaki dan zaštitne maske (staviti i rezervnu masku u torbu).

2. U slučaju sumnje na simptome bilo kakve viroze, obvezno ostavite dijete kući, tražite savjet liječnika obiteljske medicine i javite razrednici/razredniku.

3. Individualne informacije, uz dogovor s razrednicima i prethodnu najavu, održavat će se ili putem telefona, ili putem Teamsa ili u Školi (u tom slučaju  obvezno je nošenje maski).

Molimo učenike, roditelje i djelatnike škole da odgovorno prema sebi i drugima provodimo ove upute kako bismo odgojno-obrazovni proces mogli provoditi u Školi, a ne na daljinu zbog eventualne zaraze većeg broja učenika ili djelatnika Škole.

Zahvaljujem se svima vama na izvrsnoj suradnji i razumijevanju te odgovornosti u ovom izazovnom periodu!

U želji da budemo zdravi i u Školi srdačno vas pozdravljam!

Ravnateljica Anita Sijerković – Radin, prof.

Priloženi dokumenti:
Upute-COVID-19.pdf (171.54 KB)