Ukupno: 251906

Idemo u školu!
Autor: Danijela Mihić, 3. 9. 2021.

ORGANIZACIJA RADA U OŠ FINIDA

NA POČETKU NOVE ŠKOLSKE GODINE 2021./2022. U SKLADU S UPUTAMA HZJZ I MZO

Nastava za sve učenike počinje u ponedjeljak, 6.9.2021. i to kako slijedi:

OŠ FINIDA

Za učenike od 2. – 8. razreda u 8.30 sati, a prijem prvašića uz kratki prigodni program organiziran je u 12:00 sati.

PŠ NOVA VAS

Za učenike od 2. - 4. razreda PŠ Nova Vas nastava započinje u 7.45. sati, a prijem prvašića je u 9:00 sati.

• Učenici od 2. - 8. razreda prvi dan nastave imaju 3 školska sata, od toga prva 2 sata sa svojim razrednicima gdje će dobiti sve detaljne informacije o organizaciji rada, a 3. školski sat prema rasporedu.
  • Prijevoz učenika putnika je organiziran, a raspored polaska za OŠ Finida i PŠ Nova možete pogledati ovdje. Povratak autobusa za prvi dan nastave predviđen je u 11.10 u OŠ Finida i u 10:30 u PŠ Nova Vas. Napominjem da je za učenike koji koriste organizirani prijevoz izuzetno važno pridržavati se propisanih epidemioloških mjera (obavezne maske, dezinfekcija…)
  • Prvi dan neće biti organizirana marenda za učenike i neće biti organiziran produženi boravak.
  • Prvi nastavni dan učenike će ispred škole dočekati razrednici i nakon kratkog pozdravnog govora u pratnji razrednika otići će u svoje učionice.
  • Ostale dane ulazak učenika u školu organiziran prema rasporedu ulaska u školu, kojeg se može pogledati ovdje za OŠ Finida i ovdje za PŠ Nova Vas.
  • Učenike prvih razreda učiteljice dočekuju ispred škole.
  • Učenici prvi dan nastave donose školske torbe kako bi mogli preuzeti udžbenike, a kući će donijeti reversni dokument koji roditelj obavezno potpisuje i preko učenika vraća u školu razredniku/razrednici.
  • Molimo sve roditelje da porazgovaraju sa svojom djecom i da za prvi dan nastave imaju spreman odgovor na pitanje da li će djeca koristiti usluge školske kuhinje ili ne, kako bismo se što kvalitetnije pripremili i organizirali.

• Na svim ulazima u matičnoj i područnoj školi nalaze se dezinficijensi za ruke, a na svakom od  ulaza osigurane su i dezinfekcijske barijere za stopala.
  • U OŠ Finida svaka učionica ima lavandin s toplom vodom i sapunom tako da ćemo taj dio preporučenih mjera ispoštovati do maksimuma.
  • Učenici od 1.- 4. razreda ne trebaju nositi maske, a učenici od 5. - 8.razreda nosit će ih u slučaju da u njihovoj učionici nije moguće osigurati distancu od potrebnih 1,5 m.
  • Svi učenici od 5.- 8. razreda obavezni su koristiti maske u zajedničkim prostorima.
  • Učenici od 1. – 4. razreda imaju  učionice u prizemlju Škole.
  • Učenici od 5. – 8. razreda borave u učionicama na katu i to na način da će svaki razred imati svoju učionicu i cijeli dan će boraviti u istoj, nema kabinetske nastave (izuzev nastave informatike i TZK)
  • Ostale informacije vezano uz organizaciju nastave u OŠ Finida možete pogledati ovdje, a za PŠ Nova Vas ovdje.
  • Roditeljima je dozvoljen ulazak u školu uz prethodnu najavu i uz poštivanje epidemioloških mjera
  • Roditelji su dužni svakodnevno mjeriti temperaturu djeteta i upisati izmjerenu vrijednost u prikladnu bilježnicu (npr. informativka, blokić…), a učitelji će o istom voditi evidenciju.
  • O načinu održavanja roditeljskih sastanaka i informacija roditelji će pravovremeno biti obaviješteni.
  • Svi učenici trebali bi imati posebnu obuću za školu (podsjećam da učenici nižih razreda imaju vlastiti garderobni prostor ispred svake učionice, a učenici viših razreda imaju svaki svoj ormarić s ključem).
  • Prehrana za učenike bit će organizirana  uz poštivanje epidemioloških mjera
  • Sve prostorije će se redovito prozračivati i dezinficirati sukladno Uputama.
  • Školska knjižnica radi  prema postojećem Protokolu za rad knjižnica.
  • Učionica Informatike i školska dvorana sa svlačionicama temeljito će se dezinficirati nakon svake skupine.
  • Škola će osigurati  prostoriju za samoizolaciju eventualnog oboljelog učenika ili učitelja
  • Učitelji i svi djelatnici škole obvezni su svakodnevno mjeriti temperaturu
  • Svi učitelji koji prema rasporedu imaju 1.sat dolaze u školu u 8 sati i dočekuju svoje učenike.

Dragi naši učenici, s veseljem vas očekujemo u školi, a svima nama – učenicima, roditeljima i učiteljima želimo sretan i uspješan početak nove školske godine!

Ravnateljica OŠ Finida

Anita Sijerković-Radin, prof.