Ukupno: 251900

Terenske nastave i izleti tijekom 2020./2021. šk.godine
Autor: Danijela Mihić, 5. 7. 2021.

Školsku godinu na izmaku pamtiti ćemo kao izrazito zahtjevnu. Brojni prekidi redovne nastave, često izvođenje nastave od kuće i kod kuće te mjere na snazi primorali su nas na neke nove oblike rada.

Kraj školske godine obilježilo je popuštanje mjera na snazi, a to je omogućilo da se unatoč svemu održe neke od planiranih aktivnosti izvan škole i učionice.

U nastavku pogledajte gdje smo sve bili i što smo radili.

Sadržaj se nastavlja pod „opširnije“

Učenici prvih razreda posjetili su sam centar grada Poreča, prošetali su užim centrom grada, razgledali ga i vozili se turističkim vlakićem do Špadića gdje su ostatak slobodnog vremena proveli su u veselju, zabavi i igri u parku bivšeg hotela Luna.

U pratnji prvaša na terenskoj nastavi bile su učiteljice: Ivana Županović Babić, Vedrana Vukić Stranić, Diana Stevanović, Brankica Čerović kao i asistentice u nastavi Danijela i Ivana.

Drugi razredi posjetili su otok Sv. Nikola i stari grad Poreč. Na otoku su u pratnji animatora naučili ponešto o povijesti i legendama vezanih uz otok, a u gradu su posjetili gradski akvarij i kulturno - povijesne spomenike grada. U školu su vratili veseli, zadovoljni i puni lijepih dojmova.

U pratnji drugaša na terenskoj nastavi bile su učiteljice: Nada Andonović, Vedrana Špičko, Sandra Labinac Bilić, Karla Božac i Emira Mujakić.

Učenici 3.a s učiteljicom Suzanom Jakotić posjetili su Park prirode Učka gdje je održana nastava u prirodi u organizaciji djelatnika PP Učka. Nakon radionice u Učionici u prirodi obišli su edukativnu “Malikovu stazu” i savladali uspon prema Poklonu. Po povratku obišli su i Kaštel grada Pazina i vidjeli Pazinsku jamu.

Učenici 3. b razreda obišli su sa svojom učiteljicom Renatom Maltar dio obale našeg grada, ponovili su i naučili mnoge činjenici o prošlosti, značenju i životu u davnim vremenima i danas. Prepoznali su znamenitosti te biljne i životinjske vrste, a za kraj uživali u raznim sportskim aktivnostima.

Učenici sva četiri razreda Područne škole Nova Vas već tradicionalno obilježavaju kraj školske godine u obližnjim Baredinama. Terenska nastava uključuje šetnju do Jame Baredine, posjet jami i druženje na svježem zraku na igralištu i u uređenom prostoru s domaćim životinjama. Učenici su posjetili Baredine u pratnji svojih učiteljica i učitelja Marijane Valić, Sandre Bilić Labinac, Nataše Bayer, Vanese Vadinjof i Dražena Ležaića.

Učenici 4. razreda PŠ Nova Vas bili su na završnom izletu u Puli. Posjetili su centar grada, dobili kao iznenađenje radionicu na njemačkom jeziku koju je spretno organizirao Treffpunkt Deutschland pulske Škole za turizam, ugostiteljstvo i trgovinu te nakon toga posjetili Aquarium Pula i Verudela Art Park.

Učenici 4. razreda PŠ Nova Vas obilježili su i završetak nižih razreda prigodnom priredbom i programom kojeg su pripremili sa svojim učiteljima i učiteljicama Vanesom Vadinjof, Markom Ritošom, Kristinom Legović, Manuelom Mihelić i Danijelom Mihić.