Ukupno: 251908

Foto natječaj RAZGLEDNICA MOGA MJESTA škljocni za sjećanje 2021.
Autor: Danijela Mihić, 11. 5. 2021.

Učenici naše škole sudjelovali su na natječaju digitalne fotografije RAZGLEDNICA MOGA MJESTA  škljocni za sjećanje 2021.

Natječaj je organizirala Osnovna škola Vladimira Nazora Budinščina. Zadatak je bio fotografirati detalj svoga mjesta iz kojeg će se to mjesto i prepoznati.

Na natječaj je pristiglo ukupno 158 fotografija iz 28 škola Republike Hrvatske.

Na natječaju je sudjelovalo petoro učenika naše škole kojima zahvaljujemo na sudjelovanju.

Čestitamo učenici Niki Lončar (5. c) koja je osvojila prvu nagradu na ovom natječaju.

Čestitamo učenici Michelle Bestulić (6. c) čija je razglednica na popisu pohvaljenih od strane povjerenstva.

Cilj projekta je približiti učenicima umjetnost fotografiranja i razvijati ljubav i ponos prema zavičaju (mjestu/gradu) u kojem žive, sačuvati od zaborava kulturno- povijesni identitet mjesta i očuvati i izvući iz zaborava razglednicu kao kulturno, povijesno i tradicijsko naslijeđe te uvelike zaboravljen način komunikacije među ljudima.

Na natječaju je sudjelovalo petero učenika naše škole. Svaki je učenik mogao poslati najviše dvije  originalne fotografije  svoga mjesta na kojima ne smiju biti ljudi. Fotografije je trebalo dostaviti otisnute na foto papiru u formatu 30 x20 cm i na CD-u/DVD-u.

Nagrade za učenike:

I nagrada - 50 razglednica s prvonagrađenom učeničkom fotografijom i 50 poštanskih maraka,

II. nagrada- 30 razglednica s drugonagrađenom učeničkom fotografijom i 30 poštanskih maraka,

III. nagrada -20razglednica s trećenagrađenom učeničkom fotografijom i 20 poštanskih maraka.

Najbolje fotografije - razglednice bit će izložene na izložbi koja će se održati u prostorijama OŠ Vladimira Nazora Budinščina, upriličenoj uz Dane općine Budinščina, kada će na svečanosti biti podijeljene nagrade najuspješnijim učenicima, ako dozvole epidemiološke mjere uvjetovane COVID-19.

Izvor: http://os-vnazor-budinscina.skole.hr