Ukupno: 251957

UPIS IZBORNE NASTAVE U ŠK. GOD. 2020./2021.
Autor: Manuela Košeto Nadinić, 26. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

ove školske godine roditelji su obvezni ispuniti upitnice/upisnice za izborne predmete:

-           Informatika (budući 1.-4. i 7. i 8. razred)

-           Strani jezik (budući 4. razred)

Opredjeljivanje učenika, odnosno roditelja za pohađanje (ili  odustajanje od pohađanja) izbornog predmeta daju roditelji najkasnije do 30. lipnja tekuće školske godine. S obzirom na složenost organizacije i potencijalnog zapošljavanja novog kadra, molimo vas da ispunjene upitnike pošaljete u što kraćem roku, najkasnije do 29.5. Roditelji naših budućih učenika prvog razreda za sve izborne predmete opredjeljivat će se pri upisu u školu.

Od školske godine 2020./2021. u osnovnim školama Republike Hrvatske, u sklopu kurikularne reforme, otvorena je mogućnost za učenike od 1. do 4. razreda uvođenja nastave izbornog predmeta informatika. Predmetnim kurikulom predviđeno je da se nastava izbornog predmeta Informatike odvija 2 sata tjedno. Kurikul predmeta informatika, odgojno-obrazovne ishode prema razredima i domenama možete pogledati na poveznici: https://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/2018_03_22_436.html .

Obrazac upitnice/upisnice za izbornu nastavu dobit ćete od razrednika, te ih možete preuzeti i u prilogu ove objave. Roditelji ih ispunjene predaju razrednicama, šalju im ih na e-mail adrese ili im ih donose učenici razredne nastave koji trenutno pohađaju nastavu u školi.

Ako roditelj nema mogućnost ispisivanja i skeniranja/slikanja dokumenta u Školi će biti postavljeni ispisani obrasci te ih roditelj može preuzeti i ispuniti uz prethodnu najavu razrednici o terminu dolasku.

Potpisivanjem Upisnice za pohađanje nastave izbornog predmeta taj predmet postaje obvezan do uskraćivanja suglasnosti roditelja.

Suglasnost se uskraćuje predajom potpisanog Zahtjeva za prestankom pohađanja nastave izbornog predmeta a krajnji termin predaje Zahtjeva je 30. lipnja tekuće nastavne godine. Ispis učenika s pohađanja nastave izbornog predmeta se tada primjenjuje u sljedećoj školskoj godini.