Ukupno: 251965

Početak nastave u školi za učenike razredne nastave od 11. svibnja 2020.
Autor: Manuela Košeto Nadinić, 3. 5. 2020.

Poštovani roditelji učenika od 1.-4.razreda!

Nadam se da ste pažljivo proučili upute HZJZ i MZO koje smo objavili u prilogu prethodnom tekstu i koje ste dobili mailom od Vaših učiteljica.

Prema Odluci Vlade Republike Hrvatske nastava za učenike nižih razreda trebala bi započeti 11. svibnja 2020. godine.

Moram naglasiti da se ovdje radi o dolasku u školu samo u IZNIMNIM SITUACIJAMA, glavna preporuka je i dalje poticati ostanak kod kuće sve djece za koju se to može osigurati.
Uvažavajući epidemiološku situaciju i navedene preporuke MZO-a i upute HZJZ nastava neće započeti normalno za sve učenike razredne nastave, nego će se organizirati za djecu koja moraju ispunjavati uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.

Uvjeti koje učenici trebaju ispunjavati i o kojima Vas molim da razmislite su sljedeći:

• oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnost drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu
  • dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu stariji od 65 godina
  • niti jedan od ukućana s kojima dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19
  • dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU (nalazi se u prilogu ovog teksta) u kojoj (pod punom materijalnom i krivičnom odgovornošću) jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti.

O svim drugim detaljima eventualne organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, prijave djece za nastavu u školi i načinu potpisivanja izjave bit ćete obaviješteni preko Vaših učiteljica i web stranice OŠ Finida.

U slučaju organiziranja nastave u školi prema gornjim uvjetima organizacija rada u produženom boravku neće biti moguća u mješovitim skupinama jer bi s učenicima u kontaktu trebale biti najviše dvije učiteljice - razrednica i učiteljica u PB (prema uputama HZJZ nije dozvoljen kontakt učenika različitih kompaktnih skupina).

Za učenike koji bi eventualno dolazili u školu ( maksimalno 9 iz istog odjeljenja) nastava bi se dijelom odvijala u školi i to 3-4 školska sata dnevno (hrvatski jezik, likovna kultura, matematika, priroda i društvo, glazbena kultura - 1.,2. i 3. razred), a u virtualnom obliku iz engleskog jezika, talijanskog i njemačkog jezika, vjeronauka i glazbene kulture - 4. razred.

Nastava za djecu koja ostaju kod kuće i dalje će se odvijati putem komunikacijskih kanala koje su uspostavile njihove učiteljice, odnosno u virtualnom obliku. Ukoliko ne bude djece koja će pohađati nastavu u školi, nastava će se odvijati virtualno za sve učenike.

OŠ Finida će, u skladu s mogućnostima, osigurati uvjete da bi dijete moglo pohađati nastavu, pri čemu će se učenici i roditelji trebati pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi.

Dragi roditelji, u ime kolektiva OŠ Finida i u moje osobno ime, još jednom Vam zahvaljujem na prekrasnoj suradnji tijekom ovog izazovnog razdoblja, velikom  trudu, razumijevanju i potpori koju pružate Vašoj djeci i nama učiteljima te  uz nadu da krećemo ususret ljepšem i sretnijem periodu za sve nas, srdačno Vas pozdravljam!

Vaša ravnateljica,

Anita Sijerković-Radin, prof.