Ukupno: 251977

Obavijest za učenike i roditelje o organizaciji nastave na daljinu
Autor: Manuela Košeto Nadinić, 12. 3. 2020.

Obavijest za učenike i roditelje o organizaciji nastave na daljinu

Poštovani roditelji, dragi učenici!

Kao što već znate, zbog situacije s Coronavirusom, obustavljena su sva veća okupljanja, treninzi u dvoranama i sva predmetna i sportska natjecanja.

Prema odluci Vlade RH i MZO, od petka 13. ožujka 2020. u svim školama Istarske županije neće biti nastave.

Od ponedjeljka, 16. 03. započet će nastava na daljinu – uz pomoć informacijsko-komunikacijske tehnologije.

Detaljnije upute o održavanju nastave na daljinu dobivat ćete redovito putem stranice škole, preko razrednika i predmetnih učitelja.

Škola će sve pripremne aktivnosti provesti danas, 12.3. i sutra (petak, 13.3.).

Preduvjeti koje moramo ispuniti za takav oblik nastave su:

1.) Učenici moraju imati svoj AAI identitet – e-mail adresa i zaporka (to je ona adresa kojom također pristupaju E-dnevniku). Ako je netko izgubio dokument s podacima, javite se u tajništvo škole na broj telefona 633777.

2.) za učenike od 5.-8. razreda trebamo sljedeće informacije:

- imaju li mogućnost pristupa Internetu

- imaju li uređaj s kojeg mogu pratiti nastavu na daljinu (računalo, tablet, pametni telefon…)

Informacije će prikupiti razrednici i učitelji tijekom današnjeg dana.

3.) Učenici 5.-og i 7.-og razreda moći će se u nastavi na daljinu koristiti tabletima dobivenim od MZO (tablete će u školi po dogovoru preuzimati roditelji koji to žele uz potpisivanje reversa). Svi zainteresirani u tom slučaju trebaju se  javiti  razrednicima.

4.) Roditelji učenika od 1.-4. razreda s razrednicama će otvoriti komunikacijske kanale (Viber, WhatsApp grupe i sl.)

S nadom da ćemo svi ostati mirni, zdravi i veseli te da će se učenici brzo vratiti u školske klupe, srdačno vas pozdravljamo!

Zahvaljujemo na suradnji i za sve informacije stojimo na raspolaganju!

U prilogu dopis MZO o održavanju nastave na daljinu.

Ravnateljica OŠ Finida:

Anita Sijerković-Radin, prof.