Ukupno: 251982

Luna Devčić nagrađena na likovnom natječaju
Autor: Administrator , 19. 12. 2019.

U Pučkom otvorenom učilištu Poreč, 10. 12. 2019.  otvorena je dječja izložba naziva Boje izbora. Na izložbi likovnih radova učenika „Boje izbora“ predstavljena su najuspješnija postignuća učenika na temu zdravih životnih izbora. Od strane stručnog žirija nagrađeno je 8 likovnih radova. Među njima se nalazi i rad učenice naše škole Lune Devčić. Luna je učenica 4. b razreda koja se, kako kaže njena učiteljica i mentorica Vedrana Vukić Stranić, uvijek ističe svojim vedrim duhom, kao i kreativnošću i stvaralaštvom.

U Pučkom otvorenom učilištu Poreč, 10. 12. 2019.  otvorena je dječja izložba naziva Boje izbora. Nastala je kao rezultat likovnog natječaja u programu porečkog Mjeseca borbe protiv ovisnosti na temu „Moj izbor je zdrav život“.  Izložbu je otvorila ravnateljica i psihologinja Zdravog grada Poreč Nataša Basanić Čuš.  Zahvalila je svim školama Istre koje su se uključile u natječaj, a ove ih je godine bilo 11. Na izložbi likovnih radova učenika „Boje izbora“ predstavljena su najuspješnija postignuća učenika na temu zdravih životnih izbora.  Stručni žiri, na čelu s prof. likovne kulture Marijom Cvitković Nadenić,  imao je težak zadatak da između 200-tinjak likovnih  radova pristiglih na natječaj odabere radove za izložbu i  radove koji će se nagraditi.  Nagrada učenicima je tiskanje njihovog likovnog rada na  dopisnicu/razglednicu. Nagrađeni radovi bit će motiv na 2000 dopisnica koje će učenici upućivati na adrese po osobnom odabiru sa sadržajem koji će odrasle pozivati na zdrave životne izbore.

Postav izložbe osim nagrađenih čine i pohvaljeni radovi. Između njih  tridesetak nalazi se i nekoliko radova učenika Osnovne škole Finida. To su radovi slijedećih učenika: Cvite Deković i Gabrijela Tercola 2.r PŠ Nova Vas (mentorica Nataša Bayer), Brune Jacka Tasića 4.b (mentorica Vedrana Vukić Stranić), Marina Štefanca 7.r (mentorica Tatjana Ranić Rovis) i grupni radovi učenika 1.r iz PŠ Nove Vasi (mentorica Sandra Labinac Bilić), kao i učenika 2.a (mentorica Suzana Jakotić).

Svim nagrađenim učenicima i njihovim mentorima priznanja je dodijelila ravnateljica Zdravog grada Nataša Basanić Čuš. Izložba je otvorena još sljedeća dva tjedna te se pozivaju zainteresirani da je pogledaju i na taj način podrže učenike u promociji zdravih životnih izbora.

V.V.S.