Održana 28. dodjela Nagrada Laurus nobilis
Autor: Danijela Mihić, 6. 5. 2024.

U petak, 3. svibnja 2024. godine, u Istarskoj je sabornici, u Poreču održana 28. dodjela Nagrade Laurus nobilis za učenike osnovnih i srednjih škola Poreštine. Nekoliko je učenika iz naše škole sudjelovalo na navedenom natječaju te vas s radošću možemo obavijestiti kako su se neki od njih sa svečanosti dodjele vratili s pohvalnicama. Ukupan broj prijavljenih iz naše škole bio je 12, od toga dvoje učenika pod mentorstvom učiteljice Valentine Lamot i deset pod mentorstvom učiteljice Tiane Lakoseljac.

Za svoje su autorske radove pohvaljeni Leo Čolaković (mentorica Valentina Lamot) s radom Mjesec i Samuel Pincan (mentorica Tiana Lakoseljac) s radom Moje seke i ja.

Tekst se nastavlja pod „opširnije“

Literarni natječaj Nagrada Laurus nobilis već 28 godina stvara neraskidivu mrežu prijateljstva putem stvaralaštva mladih ljudi, a na našem ga području raspisuje Gradska knjižnica Poreč. Na natječaj su se mogli prijaviti učenici osnovnih i srednjih škola Poreštine sa svojim autorski radovima – kratkom pričom, humoreskom, kozerijom, pjesmom u prozi, putopisom, biografskim zapisom i sl. – sa slobodnom temom. Radovi su mogli biti napisani na standardnom jeziku (hrvatski ili talijanski) i pripadajućim narječjima.

Autori najboljih radova dobili su vrijedne nagrade, a njihovi će tekstovi biti uvršteni u PoZiCu, zbirku literarnih i likovnih ostvarenja učenika Poreča, Zaboka i Crikvenice, koja će biti izdana po 28. put.

Svatko od nas ima barem jednu zanimljivu priču za ispričati, a važno je ohrabriti se i poslati je u svijet. Upravo su to napravili učenici osnovnih i srednjih škola Poreštine, što pohvaljujemo i potičemo vas na daljnje stvaralaštvo i prijave na literarne natječaje.

Tiana Lakoseljac